Pepelnica 2018.

U srijedu, 14. veljače 2018. na Pepelnicu ili Čistu srijedu vjernici Gospića započeli  su Korizmu i hod prema slavlju Kristova uskrsnuća obredom pepeljenja i sv. misom koju je u  gospićkoj katedrali u 18,00 sati predvodio gospićko-senjski biskup

SVIJEĆNICA U GOSPIĆKOJ KATEDRALI

Danas je blagdan Prikazanja Gospodinova, Svijećnica ili Kalandora. Uz mnoštvo vjernika svečano misno slavlje u našoj katedrali započelo je sa obredom blagoslova svijeća, a svečanu svetu misu predvodio je mons. Marinko Miličević, generalni vikar

PRIKAZANJE GOSPODINOVO, DAN POSVEĆENOG ŽIVOTA

Uoči Dana posvećenog života, iz pastoralnih razloga, gospićko-senjski biskup mons. mr. Zdenko Križić pozvao je Bogu posvećene osobe koje djeluju i žive na području njegove biskupije da zajednički obilježe Dan posvećenog života.

Blagdan Krštenja Gospodinova

Danas, na blagdan Krštenja Gospodinova završava božićno vrijeme. Svetu misu u Katedrali Navještenja BDM u 10,00 sati predvodio je biskup gospićko-senjski mons. Zdenko Križić.

Blagoslov vode i soli u gospićkoj katedrali

Na današnji blagdan Bogojavljenja ili Sveta tri kralja već se tradicionalno obavlja blagoslov vode i soli. Na svečanom misnom slavlju u 10.00 sati u katedrali Navještenja BDM vodu je blagoslovio naš župnik preč. Mario Vazgeč.

Polnoćka u gospićkoj katedrali

U Katedrali Navještenja BDM u 23,00 sata misom Polnoćkom koju je predvodio je mons.dr. Mile Bogović, biskup u miru, u koncelebraciji sa župnikom preč. Mariom Vazgečem započeo je Božić.

Upaljena 4. adventska svijeća

Večeras, 23. prosinca u 18,00 sati upaljena je i posljednja, četvrta svijeća na adventskom vijencu postavljenom  kod kipa Marte vodarice

Postavljen je novi luster u gospićkoj katedrali

Dana 22.prosinca u našoj katedrali postavljen je novi luster. Možemo reči da je to gotovo povijesni događaj, jer luster nismo imali od kada je srušena i zapaljena naša župna crkva u Domovinskom ratu.

PREDBOŽIĆNO ČESTITATNJE KOD BISKUPA ZDENKA KRIŽIĆA

U četvrtak 21. prosinca 2017. u prostorijama Biskupije, održano je tradicionalno predbožićno primanje. Na početku kancelar, preč. MIšel Grgurić sve pozdravio je sve goste,a potom je s. Robertina Medven započela s prigodnu pjesmu.

POSJET  DOMU ZA STARIJE I NEMOĆNE

U subotu, 16.12.2017. god.  Molitvena zajednica blaženog Alojzija Stepinca  Gospić i Misijska zajednica župe Gospić organizirale su posjet  štićenicima Doma za starije i nemoćne osobe.

Nedjelja Caritasa – 17. prosinca 2017.

Danas, u nedjelju 17. prosinca je u Gospiću svečanim misnim slavljem u katedrali Navještenja BDM obilježena nedjelja Caritasa. Misu u 10 sati predvodio je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić

Upaljena je treća Adventska svijeća

Čast da upali treću svijeću pripala je našim krizmanicima u prisustvu  vjernika koji s radošću iščekuju svaku nedjelju došašća, ali i najveći kršćanski blagdan Božić od kojeg nas dijeli još samo devet dana.

Započeo je 2. tjedan došašća

Započeo je i drugi tjedan došašća, drugi tjedan zornica. Molitva i misa zornica vjernicima daju nadu i snagu.Naša je katedrala svako jutro puna vjernika koji dočekuju zoru u zajedništvu sa Isusom i Majkom Marijom.

BOŽIĆNA ISPOVIJED - RASPORED

Iskoristimo vrijeme došašća, pristupimo sakramentu pomirenja s Bogom, kako bi se Božić dogodio u našim srcima. Božićna ispovijed u katedrali Navještenja BDM će biti uprilićena 15. prosinca od 16,00 sati. Pristupimo sakramentu ispovijedi.

Upaljena je druga Adventska svijeća

Večeras, uoči 2.nedjelje došašća je u našem gradu kod kipa Marte vodarice u 18,00 sati upaljena druga Adventska svijeća. Svijeću je upalio Mr. Darko Milinović, župan ličko-senjski. Zajedničku molitvu predvodio je župnik Mario Vazgeč.

Stigao je sveti Nikola u našu Katedralu

U gospićkoj župi danas je na poseban način proslavljen blagdan svetog Nikole. Čuvši da u našoj župi ima puno dobre djece sveti Nikola stigao je u katedralu Navještenja BDM u 17 sati kako bi darivao dobru dječicu.

Upaljena prva Adventska svijeća

Večeras je uoči Došašća u Gradu Gospiću paljenjem 1. Adventske svijeće kod Vodarice Marte započeo Advent, vrijeme pripreme i iščekivanja Božića. 1. Adventsku svijeću upalio je župnik vlč. Mario Vazgeč

Poziv na klanjanje i zornice

Prva nedjelja došašća = Početak nove liturgijske godine = naš početak Neka nedjeljna sveta misa, klanjanje i zornice kroz ovo vrijeme budu naš siguran put prema promijeni srca i susretu s Milosrđem.