Polnoćka u gospićkoj katedrali

U Katedrali Navještenja BDM u 23,00 sata misom Polnoćkom koju je predvodio je mons.dr. Mile Bogović, biskup u miru, u koncelebraciji sa župnikom preč. Mariom Vazgečem započeo je Božić.

Misno slavlje svojim pjevanjem i sviranjem uzveličao je katedralni zbor sv Cecilije pod ravnanjem Franje Puškarića.

Poslije misnoga slavlja uslijedilo je međusobno čestitanje, a vjernici su su ispred Katedrale po pučkom običaju otplesali ličko kolo, a potom nastavili druženje u župnoj dvorani.

Dijelimo Božićnu radost jedni s drugima, jer Bog dolazi svijetu. To je tajna svete noći, čudo Božića. Zato ćemo zaželjeti jedni drugima čestit Božić da se taj novorođeni Bog rodi u našim dušama i srcima i da taj mir koji nam daruje Božić ponesemo ovim svijetom. Božić je spasenje svijeta, Božić je taj mir koji je došao na ovaj svijet.

Neka radost Božića živi među nama!

tekst/foto     M.R./L.S.