Najava

Blagovijest 2019

U ponedjeljak 25. ožujka slavimo blagdan gospićke katedrale Naviještenje BDM ili Blagovijest. Svečanu misu u 17 sati predvodit će mons. dr. Želimir Puljić, zadarski nadbiskup i predsjednik HBK. Pridružimo se ovom velikom slavlju.

Božična akcija Misijske zajednice župe Gospić

Pozivamo sve   vrijedne župljanke koje su  u mogućnosti  ispeći kolač  da nam se pridruže u ovoj akciji.Sakupljanje kolača biti će u subotu 15.12.2018. u župnom stanu od 12 do 16.00. sati a prodavati će se u nedjelju  16.12.2018. nakon misa.

Svi sveti u Gospiću

Na svetkovinu Svih svetih, u četvrtak, 1. studenoga u kapeli Svih svetih na gospićkom groblju Sv. Marije Magdalene svečanu misu u 10 sati predvodit će gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić. Nakon mise bit će molitva odrješenja kod raspela.

Blagovijest 2018.

U ponedjeljak 9. travnja u Gospiću se slavi naslovni blagdan gospićke katedrale Naviještenje BDM ili Blagovijest. Svečanu misu u 17 sati predvodit će riječki nadbiskup i metropolit Ivan Devčić. Pridružimo se ovom velikom slavlju.

Tribina četvrtkom

Dana 5.4.2018. u 19,00 sati u Pastoralnom centru župe sv. Josipa u Ličkom Osiku, tribinu na temu "Kako biti katolik u politici" održati će Marijana Petir.

Uskrsna ispovijed

U četvrtak, 22.03. 2018. u 16 sati u našoj župi je USKRSNA ISPOVIJED Ispovjedat će svećenici našeg dekanata

Tribina četvrtkom

Dana 1.3.2018. u 19,00 sati u Pastoralnom centru župe sv. Josipa u Ličkom Osiku, fra Draženko Tomić održati će tribinu na temu "Vrednote i vrijednosti u odgoju djece i mladih"

Korizmena hodoćašća dekanata u gospićku katedralu

Dana 3. ožujka 2018. započinje korizmeno hodočašće u gospićku katedralu Navještenja BDM kada će nas pohoditi hodoćasnici iz Gospićkog i Otočkog dekanata.Ogulinski i Senjski dekanat hodočastiti će u našu katedralu 10.3, a Slunjski i Udbinski 17.3.

TRIBINA ANGELUS „40 dana za život“

Inicijativa „40 dana za život“ je ekumenska molitvena pro-life inicijativa za život, a posredno i inicijativa za zaustavljanje abortusa.Dana 15.2.2018. nacionalna voditeljica inicijative „40 dana za život“ održati će tribinu u dvorani Caritasa.

Polnoćka i Božić u gospićkoj katedrali

U katedrali Navještenja BDM u Gospiću na Badnjak, 24. prosinca, misu polnoćku predvodit će biskup u miru mons. dr. Mile Bogović, a 25. prosinca, svečanu svetu misu u 10 sati predvodit će gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić

Svećenička skupština

Svećenička skupština Gospićko-senjske biskupije održat će se u petak 3. studenogu zgradi Biskupskog ordinarijata u Gospiću s početkom u 10 sati.

Svetost pobjeđuje halloween

Pozivamo sve župljane, djecu i mlade, roditelje, bake i djedove da se pridruže župnoj proslavi Sviju Svetih koja će početi u utorak 31. listopada s večernjom svetom misom u 18 sati

Prijava korisnika