Najava

Obavijest roditeljima prvopričesnika i krizmanika

RODITELJSKI SASTANAK OVOGODIŠNJIH PRVOPRIČESNIKA I KRIZMANIKA BITI ĆE U PONEDJELJAK, 25. SVIBNJA U 17.00 SATI ZA RODITELJE PRVOPRIČESNIKA U 17.30 SATI ZA RODITELJE KRIZMANIKA *U VEZI DOGOVORA OKO PRIČESTI I KRIZME*

Misa na dan mučeničke smrti s. Žarke Ivasić

16. svibnja, na 74. obljetnicu mučeničke smrti s. Žarke Ivasić, biskup mons. Zdenko Križić predvodit će svetu misu u gospićkoj Katedrali u 18 sati. U 17 sati na gradskom groblju Sv. Marije Magdalene biti će molitva kod groba s. Žarke

Prijenos mise polnoćke iz gospićke katedrale

Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić predvodit će na Badnjak 24. prosinca u ponoć misu polnoćku u gospićkoj katedrali Navještenja BDM. Svetu misu polnoćku izravno će prenositi Hrvatska radiotelevizija.

Blagovijest 2019

U ponedjeljak 25. ožujka slavimo blagdan gospićke katedrale Naviještenje BDM ili Blagovijest. Svečanu misu u 17 sati predvodit će mons. dr. Želimir Puljić, zadarski nadbiskup i predsjednik HBK. Pridružimo se ovom velikom slavlju.

Božična akcija Misijske zajednice župe Gospić

Pozivamo sve   vrijedne župljanke koje su  u mogućnosti  ispeći kolač  da nam se pridruže u ovoj akciji.Sakupljanje kolača biti će u subotu 15.12.2018. u župnom stanu od 12 do 16.00. sati a prodavati će se u nedjelju  16.12.2018. nakon misa.

Svi sveti u Gospiću

Na svetkovinu Svih svetih, u četvrtak, 1. studenoga u kapeli Svih svetih na gospićkom groblju Sv. Marije Magdalene svečanu misu u 10 sati predvodit će gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić. Nakon mise bit će molitva odrješenja kod raspela.

Blagovijest 2018.

U ponedjeljak 9. travnja u Gospiću se slavi naslovni blagdan gospićke katedrale Naviještenje BDM ili Blagovijest. Svečanu misu u 17 sati predvodit će riječki nadbiskup i metropolit Ivan Devčić. Pridružimo se ovom velikom slavlju.

Tribina četvrtkom

Dana 5.4.2018. u 19,00 sati u Pastoralnom centru župe sv. Josipa u Ličkom Osiku, tribinu na temu "Kako biti katolik u politici" održati će Marijana Petir.

Uskrsna ispovijed

U četvrtak, 22.03. 2018. u 16 sati u našoj župi je USKRSNA ISPOVIJED Ispovjedat će svećenici našeg dekanata

Tribina četvrtkom

Dana 1.3.2018. u 19,00 sati u Pastoralnom centru župe sv. Josipa u Ličkom Osiku, fra Draženko Tomić održati će tribinu na temu "Vrednote i vrijednosti u odgoju djece i mladih"

Korizmena hodoćašća dekanata u gospićku katedralu

Dana 3. ožujka 2018. započinje korizmeno hodočašće u gospićku katedralu Navještenja BDM kada će nas pohoditi hodoćasnici iz Gospićkog i Otočkog dekanata.Ogulinski i Senjski dekanat hodočastiti će u našu katedralu 10.3, a Slunjski i Udbinski 17.3.

TRIBINA ANGELUS „40 dana za život“

Inicijativa „40 dana za život“ je ekumenska molitvena pro-life inicijativa za život, a posredno i inicijativa za zaustavljanje abortusa.Dana 15.2.2018. nacionalna voditeljica inicijative „40 dana za život“ održati će tribinu u dvorani Caritasa.

Polnoćka i Božić u gospićkoj katedrali

U katedrali Navještenja BDM u Gospiću na Badnjak, 24. prosinca, misu polnoćku predvodit će biskup u miru mons. dr. Mile Bogović, a 25. prosinca, svečanu svetu misu u 10 sati predvodit će gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić