Svetkovina Duhova i krizma u gospićkoj Katedrali

Na svetkovinu Duhova, 20. svibnja 2018. svečano misno slavlje u gospićkoj katedrali Navještenja BDM predvodio je  gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić. 80 krizmanika primilo pečat Duha Svetoga.

Slavlje Prve Sv. Pričesti u gospićkoj katedrali

U nedjelju, 13. Svibnja 2018. na Majčin dan u katedrali Navještenja BDM  proslavljena je Prva sv. Pričest. U veličanstvenom ozračju, preplavljeni Božjom blizinom i milošću, 90  prvopričesnika prvi je puta pristupilo svetoj pričesti.

Susret obitelji Gospićkog dekanata

U utorak, 8. svibnja 2018. u dvorani Caritasa u Gospiću na susretu obitelji Gospićkog dekanata okupilo se pedesetak bračnih parova. Mons. Zdenko Križić gospićko-senjski biskup je održao aktualno predavanje o ulozi roditelja u odgoju djece u vjeri.

Uskrs u Gospiću

Na Uskrs, 1. travnja  2018. vjernici su se u velikom broju okupili na svečanu misu koju je u gospićkoj katedrali u 10 sati predvodio biskup u miru mons. dr. Mile Bogović, a koncelebrirao je župnik preč. Mario Vazgeč.

Vazmeno bdijenje u gospićkoj katedrali

Vazmeno bdijenje, 31. ožujka u Gospiću, počelo je Službom svijetla s blagoslovom ognja u parku uz Katedralu u 21,00 sat. Na tom ognju gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić zapalio je uskrsnu svijeću koja označava uskrslog Krista.

Veliki petak u Gospiću

Obrede Velikog petka, 30.3. u 18 sati u gospićkoj katedrali predvodio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić s tajnikom i kancelarom preč. Mišelom Grgurićem i župnikom preč. Mariom Vazgečem.

Velika srijeda - Misa posvete ulja

Na Veliku srijedu, 28. ožujka  u gospićkoj katedrali okupilo se pedesetak svećenika, redovnika, bogoslova i sjemeništaraca oko svoga biskupa mons. Zdenka Križića na Misu posvete ulja.

Zahvala župljanima na uspješnoj akciji za misije

Akcija prodaje prodaje kolača i uskrsnih košarica na Cvjetnicu u organizaciji Misijske zajednice župe Gospić uspješno je privedena kraju. Prikupljeno je 3.770,00 kn koji su uplaćeni na žiro-račun Nacionalne uprave Papinskih misijskih djela.

Cvjetnica u Gospiću

Današnjom Cvjetnom nedjeljom započeo je Veliki tjedan. Župljani Gospića su se okupili u velikom broju u 9,30 sati ispred crkve Sv. Ivana Nepomuka kako bi procesijom sa blagoslovljenim maslinovim granama oživjeli uspomenu Isusovog ulaska u Jeruzalem.

"24 sata za Gospodina" u gospićkoj katedrali

Molitvena inicijativa „24 sata za Gospodina“ održana je u gospićkoj katedrali Navještenja BDM. Klanjanje je započelo u petak 9. ožujka nakon večernje svete mise u 18 sati, a završilo je 10. ožujka svečanim blagoslovom i svetom misom u 18 sati.

Pridružite se pobožnosti Križnog puta

U našoj župi kroz vrijeme Korizme utorkom će biti pobožnost Križnog puta za djecu pola sata prije Mise u 17.30 sati, a svakog petka pobožnost Križnog puta je redovito pola sata prije Sv. Mise u 17.30 sati.

TRIBINA ANGELUS - 40 dana za život

U četvrtak, 15. veljače 2018., na poziv vlč. Marinka Miličevića, generalnog vikara gospićko-senjske biskupije te Tomislava Jurića, člana Inicijative 40 dana za život - Split, u Gospiću je održana prva tribina vezana uz Inicijativu 40 dana za život.