Holywin 2018. u gospićkoj Katedrali

Mladi gospićke katedralne župe Navještenja BDM već nekoliko godina organiziraju Holywin, večernji duhovni sadržaj uoči svetkovine Svih svetih. Duhovni program Holywin započeo je euharistijskim slavljem koje je predvodio vlč. Mišel Grgurić, biskupov tajnik. U propovijed vlč. Grgurić osvrnuo se na današnje evanđelje i istaknuo: „Bog nam dariva sve potrebne milosti za spasenje, ali od nas traži našu suradnju s tom milošću. Božja milost – ruka spasa svakome je pružena, ali svatko mora pružiti ruku; put u kraljevstvo Božje vodi ispred svačijih vrata, ali svatko mora koračati. Svi su narodi Božji narod, spasenje je svima ponuđeno samo se moramo truditi. Nemojmo misliti ako imamo grijehe da ne možemo biti sveti. I sveci su imali grijehe, ali su u isti tren koristili i lijek Božje milosti a to je sveta ispovijed. Sv. Josemaria Escriva rekao je da je svetac samo grešnik koji se trudi. Sv. Majka Tereza kaže: „Na času smrti, kada svi dođemo licem u lice s Bogom, bit ćemo suđeni po ljubavi“. Mnogi sveci postali su svetima jer su imali ljubavi prema Bogu i bližnjemu i jer su bili svjesni svoje grešnosti koju su liječili Božjim milosrđem. Jednostavno, postali su svetima jer su se trudili. I mi smo pozvani na svetost. Naša djela ne moraju biti spektakularna pred ljudima, već velika u Božjim očima“.

Nakon svete mise vjernici, a posebno mladi, okupili su se u dvorani Biskupijskog Caritasa gdje su gledali dokumentarni film o životu i mučeništvu hrvatskog blaženika Miroslava Bulešića. U dokumentarnom filmu okupljeni vjernici mogli su upoznati duhovnog viteza, mladog svećenika Miroslava, koji je istaknut kao izvrstan primjer svetih svećenika u Godini duhovnih zvanja u Gospićko-senjskoj biskupiji. Nakon filma, duhovni program nastavljen je u Katedrali euharistijskim klanjanjem koje je predvodio vlč. Mišel Grgurić, a pjesmom i molitvama animirali su „Angelusi“ – mladi župe Gospić. Za vrijeme euharistijskog klanjanja svećenici su bili na raspolaganju vjernicima da se pomire s Bogom u sakramentu svete ispovijedi. Na euharistijskom klanjanju vjernicima se pridružio i biskup mons. Zdenko Križić, koji je kao mjesni pastir dao potporu vjernicima da ustraju na životnom putu svetosti.