Bogojavljenje u Gospiću

Svečano misno slavlje na svetkovinu Bogojavljenja, 6. siječnja 2022. u gospićkoj katedrali Navještenja BDM predvodio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić.

Prva godišnjica smrti biskupa mons. Mile Bogovića

Na godišnjicu smrti prvog gospićko-senjskog biskupa mons. Mile Bogovića koji je preminuo 19. prosinca2020. u gospićkoj katedrali Navještenja BDM, biskup mons. Zdenko Križić predvodio je sv. misu u zajedništvu s kanonicima i većim brojem svećenika,

DRUGA SJEDNICA SINODE GOSPIĆKO-SENJSKE BISKUPIJE

Druga sjednica Biskupijske sinode Gospićko-senjske biskupije održana je u subotu, 13. studenoga 2021. u Pastoralnom centru župe Lički Osik. Rad sjednice otvorio je, s uvodnom molitvom, gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić.

HOLYWIN I SVETKOVINA SVIH SVETIH U GOSPIĆU

U ponedjeljak 1. 11. na Svi svete  središnju sv. misu u 10,00 sati u kapeli Svih svetih na gradskom groblju Sv. Marije Magdalene u Gospiću, predvodio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić.

Naša djeca u listopadskoj pobožnosti

Od početka listopada, kada su našoj katedrali započele pobožnosti Majci Božjoj – moljenje Krunice i Gospinih litanija prije sv. Mise, tj. svaki dan u 17,30 s. – u tu su se svetu "akciju" uključila i dječica zajedno sa svojim roditeljima.

Pobožnost Cenakula u našoj katedrali

U prvu subotu ovoga marijanskog mjeseca, tj. 2. listopada, u našoj je katedrali po prvi put održana pobožnost Cenakula (koja se prije odvijala u kapeli Sv. Ivana). Pobožnost je vodio generalni vikar i naš župnik mons. Marinko Miličević.

PROSLAVA KATEHETSKE NEDJELJE U GOSPIĆKOJ KATEDRALI

Vjeroučenici četvrtog i viših razreda osnovne škole, kao i vjeroučenici gimnazije i strukovne škole pripremili su se duhovno za ovaj događaj pristupivši sakramentu pomirenja tijekom tri dana prije proslave.

Oproštaj od velečasnog Vazgeča

U nedjelju 22. kolovoza 2021. na svetoj misi u 10,00 sati oprostili smo se od našeg župnika prečasnog Maria Vazgeča koji je u župi služio posljednje četiri godine, te dobrodošlica novom župniku Marinku Miličeviću

BLAGDAN SV. MARIJE MAGDALENE I DAN GRADA GOSPIĆA

U četvrtak, 22. srpnja 2021. proslava Dana grada Gospića počela je ispred spomen-križa poginulim braniteljima na groblju sv. Marije Magdalene.Svečano misno slavlje predvodio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić.

PROSLAVA TIJELOVA U GOSPIĆU

Župljani Gospića su u četvrtak 3. lipnja svečanim misnim slavljem i tijelovskom procesijom proslavili svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove.

PRVA SVETA PRIČEST U GOSPIĆU

U subotu, 29. svibnja, u Gospiću održano je slavlje prve svete pričesti. Pod svečanim euharistijskim slavljima u 9 i 11 sati, koja je predvodio župnik preč. Mario Vazgeč, k stolu Tijela i Krvi Kristove prvi put pristupilo je 70 prvopričesnika.

75. OBLJETNICA SMRTI SESTRE ŽARKE IVASIĆ

Župa Gospić svake godine 16. svibnja, obilježava  godišnjicu mučeničke smrti redovnice časne sestre Žarke Ivasić, milosrdnice, strijeljane na taj dan 1946. na gospićkom groblju, uz kapelu Sv. Marije Magdalene.