Sestre u Gospiću proslavile svetkovinu Srca Isusova

Sestre Presv. Srca Isusova koje djeluju u samostanu i župi Otočac, proslavile su u petak, 19. lipnja 2019. svečano svetkovinu Presvetog Srca Isusova zajedno sa sestrama koje djeluju u biskupskom domu u Gospiću.

Tijelovo u  Gospiću

Danas, 20. lipnja 2019. svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove, Tijelovo,  proslavili su Gospićani svečano euharistijskim slavljem u gospićkoj katedrali koje je u 10 sati predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić.

Duhovi i podjela sakramenta sv. potvrde

U gospićkoj katedrali  Navještenja BDM, na sv. misi u 10,00 sati bilo je posebno svečano i radosno. Misno slavlje predvodio je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić i podijelio sakrament sv. potvrde 78 kandidata.

PRVA SVETA PRIČEST U GOSPIĆU

Na sedmu vazmenu nedjelju, 2. lipnja, u Gospiću održano je slavlje prve svete pričesti. Stolu Tijela i Krvi Kristove prvi put pristupilo je 82 prvopričesnika.

Promocija zbornika „Spašavanje povijesti“

Dana 25. 5. 2019. predstavljen je zbornik „Spašavanje povijesti“o svećeničkom, profesorskom i biskupskom radu te o znanstvenim djelima gospićko-senjskog biskupa u miru mons. Mile Bogovića, prigodom 20. obljetnice biskupskog ređenja i 80.god.života.

Gospićko-senjska biskupija proslavila je Dan biskupije

U subotu, 25. svibnja svečanim misnim slavljem u gospićkoj katedrali Navještenja BDM proslavljen je Dan Gospićko-senjske biskupije.Svečano misno slavlje predvodio njezin prvi biskup, sada u miru mons. dr. Mile Bogović

Uskrs  -  Nedjelja uskrsnuća Gospodnjeg

Uskrs, 21. travnja 2019. župljani Gospića proslavili su vrlo svečano u svojoj katedrali. Središnju sv. misu u 10 sati predvodio je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić.

Velika subota – Vazmeno bdijenje

Velika subota spomendan je Isusovog boravka u grobu. Ove godine, 20. travnja 2019.  s početkom u 21 sat, Vazmeno bdijenje je u gospićkoj katedrali  predvodio  gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić.

Veliki petak – Slavljenje Muke Gospodinove

U gospićkoj katedrali, Obred Velikog petka predvodio je  gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić. Obred je počeo prostracijom biskupa i svećenika pred „ogoljelim“ oltarom i klečanjem vjernika koji su molili u šutnji.

Veliki četvrtak  –  Misa Večere Gospodnje

Misu Večere Gospodnje,kao obljetnicu Isusove prve mise, ustanovljenja Euharistije, sakramenta svetog reda i Posljednje večere koju je blagovao sa svojim učenicima,u 18,00 sati u gospićkoj katedrali, predvodio je biskup mons. Zdenko Križić.

Velika srijeda - Misa posvete ulja

Na Veliku srijedu, 17. travnja 2019.  u gospićkoj katedrali okupili su se biskup u miru mons. Mile Bogović, svećenici i redovnici Gospićko-senjske biskupije i koncelebrirali  Misu posvete ulja koju je predvodio biskup ordinarij mons. Zdenko Križić.

Zahvala župljanima (Cvjetnica 2019.)

Zahvaljujemo svim vrijednim župljankama koje su finim kolačima obogatile naš misijski stol, kao  i obrtu Slatki Medo, te poduzeću Vrkljan, te svima koji su doprinjeli da se prikupi 3.000 kn u ovoj akciji za misije.

Cvjetnica u Gospiću

Naš biskup u miru mons. dr. Mile Bogović predvodio je na Cvjetnicu misu u gospićkoj Katedrali. Misi je prethodio blagoslov grančica kod crkve Sv. Ivana Nepomuka i procesija ulicama Gospića.

Krizmanici Gospićko-senjske biskupije na Udbini

Udbina, u subotu, 6. travnja 2019. primila je oko 350 do 400 vjeroučenika Gospićko-senjske biskupije koji će ove godine primiti sakrament sv. potvrde ili krizme. Crkva hrvatskih mučenika i trg ispred svetišta primali su mlade zvucima pjesme.

Biskupijsko korizmeno hodočašće u CHM na Udbinu

U subotu, 30. ožujka 2019. upriličeno je Biskupijsko korizmeno hodočašće Gospićko-senjske biskupije na Udbinu. Križni put predvodio je biskup u miru mons. Mile Bogović, a svečano misno slavlje predvodio je biskup ordinarij mons. Zdenko Križić.

Svečana proslava Blagovijesti u Gospiću

Dana 25.3.2019.u gospićkoj katedrali svečano je proslavljen blagdan Blagovijest. Blagdanu je prethodila trodnevnica, a svečanu sv. misu na samu svetkovinu u 17 sati predvodio je i propovijedao predsjednik HBK, zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić

Vjeronaučna olimpijada na Udbini

U ponedjeljak 4. ožujka održana je vjeronaučna olimpijada za osnovne i srednje škole Gospićko-senjske biskupije na biskupijskoj razini. Tema olimpijade bila je „Svjedoci Radosne vijesti u hrvatskom narodu“

Pepelnica 2019.

Na Čistu srijedu ili Pepelnicu, 6. ožujka 2019. u našoj gospićkoj katedrali sv. misu i obred pepeljenja navečer u 18,00 sati predvodio je biskup mons. Zdenko Križić.