Gospićki vjeroučenici podržali inicijativu „Milijun djece moli zajedno“

Inicijativa „Milijun djece moli zajedno“ koju je pokrenulo Međunarodno katoličko djelo Papinskog prava Crkva u potrebi i ove godine održana je u Hrvatskoj, kao i u drugim državama, 18. listopada. Sudjelovanjem u ovoj inicijativi djeca uče molitvu krunice, odgaja ih se za sudjelovanje u listopadskoj pobožnosti, za mirotvornost, solidarnost i katolicitet Crkve i povezuje ih se s vršnjacima koji u svijetu mole na istu nakanu. Budući da na dan održavanja inicijative na svjetskoj razini u našoj školi nije bilo nastave zbog cirkularnog štrajka, naša škola vodeći se misli da se može moliti bilo kada i bilo gdje, podržala je ovu inicijativu tjedan kasnije, 25. listopada. Podržali su je učenici prvog, drugog, četvrtog i osmog razreda pod vodstvom vjeroučitelja Mirele Miočević, Jelene Majer, Leonarde Ružičke i Franje Puškarića. U holu škole zajednički su izmolili deseticu krunice (prvo otajstvo svjetla), a potom ispred škole s krugovima u bojama složili veliku misijsku krunicu i fotografirali se s vjeroučiteljima i ravnateljem škole Ivicom Radoševićem.

Vjeroučitelji