VELIKA SUBOTA - VAZMENO BDIJENJE

Vazmeno bdijenje u gospićkoj katedrali, 3. travnja 2021. počelo je u 21 sat. Predvodio ga je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić u zajedništvu s kancelarom i tajnikom Mišelom Grgurićem, župnikom Mariom Vazgečem, župnim vikarom Domagojem Tujmerom.

Veliki petak Muke Gospodnje

Obrede Velikog petka, 2. travnja predvodio je  u gospićkoj katedrali biskup Zdenko Križić. Na ovaj dan Muke Isusove šute zvona. Svećenici ulaze u tišini i prostiru se pred oltarom u molitvi za oproštenje grijeha.

VELIKI ČETVRTAK, MISA VEČERE GOSPODNJE  U GOSPIĆU

Neka nam ovaj spomen na Isusovu uspostavu euharistije i svećeništva pomogne da bolje razumijemo Isusov primjer pranja nogu učenicima i srcem prihvatimo njegov poziv koji nam danas odzvanja u ušima: 'Primjer sam vam dao da i vi činite kao što ja vama

Cvjetnica u Gospiću

Na Nedjelju muke Gospodnje, Cvjetnicu, 28. ožujka u 10 sati, gospićki župnik preč. Mario Vazgeč predvodio je misno slavlje u gospićkoj katedrali Navještenja BD Marije.

Proslava svetkovine svetog Josipa u gospićkoj katedrali

Preporučimo svetom Josipu svoje živote i živote svojih obitelji, stavimo pred njega poteškoće života i molimo ga da nas prinosi Isusu i isprosi od njega sve ono što nam je potrebno da naš život bude ispunjen i sretan. Amen.

Svijećnica u gospićkoj katedrali

Misno slavlje s obredom blagoslova svijeća u 18 sati predvodio je biskup Križić. "Svijetlo može davati samo onaj tko je spreman žrtvovati se za druge, tko je spreman služiti, ili kako Isus veli: 'nositi svoj križ'."

SV. MARIJA BOGORODICA – NOVA GODINA U GOSPIĆU

Budimo nositelji Božjeg blagoslova i oni koji ga zazivaju na sve druge. Zazivajući Božji blagoslov na druge, taj blagoslov sve više ispunjava i naše srce, naš život i naše djelovanje.

Ponoćka u Gospiću

Svetu misu polnoćku, 24. prosinca 2020. u 21 sat predvodio je u gospićkoj katedrali Navještenja BD Marije biskup gospićko-senjski mons. Zdenko Križić.

Proslava Svih svetih u Gospiću

Na svetkovinu Svih Svetih u nedjelju, 1. studenoga, središnju sv. misu u 10,00 sati u kapeli na gradskom groblju Sv. Marije Magdalene u Gospiću, predvodio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić.

Katehetski dan vjeroučitelja Gospićko-senjske biskupije

Katehetski dan za vjeroučitelje Gospićko-senjske biskupije održan je u subotu 29.8.2020. u Gospiću. Svečano misno slavlje predvodio je biskup mons. Zdenko Križić. Pjevali su vjeroučitelji uz glazbenu pratnju vjeroučiteljice s. Ljubomire Lešić.

Svećenička ređenja u Gospiću

U katedrali Navještenja BDM u Gospiću,  u subotu 27. lipnja 2020. u 11,00 sati, biskup gospićko-senjski Zdenko Križić zaredio je za svećenike Gospićko-senjske biskupije trojicu kandidata