Pastirski pohod Gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića u župu Gospić

18. veljače 2021. godine Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je našu župu. Vizitacija je službeni posjet i pregled djelovanja i stanja župe u proteklih pet godina . Biskup je pregledao i potpisao sve župne knjige, razgovarao sa župnikom i župnim vikarom, obišao groblje na kojem je posebno molio za sve preminule župljane. Biskup je u sklopu vizitacije obišao i  civilne vlasti, a susret se s učenicima osnovnih i srednjih škola ove godine zbog epidemioloških prilika nije upriličen. Prije večernje svete mise biskup se susreo s članovima župnog pastoralniog vijeća kako bi se upoznao sa njegovim djelovanjem i razgovarao o životu župne zajednice. Vrhunac svakog pohoda bilo je misno slavlje prikazano za sve žive i pokojne župljane, koje je predvodio biskup Križić u 18 sati u katedrali Navještenja BDM uz domaćeg župnika Maria Vazgeča i župnog vikaar Domagoja Tujmera. Pjevao je katedralni zbor koji djeluje u našoj župi pod vodstvom Franje Puškarića.