Oproštaj od župnika Marinka Miličevića

U nedjelju 21. kolovoza 2022. na svetoj misi u 10,00 sati oprostili smo se od našeg župnika mons. Marinka Miličevića, kao i sa njegovim kapelanima don Anđelkom Kaćunkom i Stankom Smiljanićem

PROSLAVA VELIKE GOSPE NA KRASNU

U ponedjeljak 15. kolovoza 2022. na Veliku Gospu hodočasnici iz Like, s raznih strana naše metropolije, pa i iz drugih krajeva, slavili su blagdan Velike Gospe u skromnom svetištu na Krasnu.

SLAVLJE SAKRAMENTA SV. POTVRDE NA DUHOVE U GOSPIĆKOJ KATEDRALI

U gospićkoj katedrali Navještenja BDM, 5. lipnja 2022.  na svetkovinu Duhova, sakrament svete potvrde sedamdeset dvojici kandidata iz četiri razreda OŠ u Gospiću koji pripadaju ovoj župi, podijelio je generalni vikar i župnik mons. Marinko Miličević

PRVA SVETA PRIČEST U GOSPIĆU

Dana 28.svibnja u katedrali Navještenja BDM mons. Marinko Miličević podijelio je Prvu svetu pričest za 87 prvopričesnika u dvije grupe - u 9,00 i 11,00 sati. Čestitamo prvopričesnicima!!

Biskup Križić u Gospiću slavio Misu posvete ulja

Misu posvete ulja gospićko-senjski biskup Zdenko Križić slavio je u zajedništvu sa svećenicima svoje biskupije i bogoslovima. Biskup je na početku čestitao svima Dan svećeništva i pozvao prisutne neka mole Gospodina da čuva u svima dar koji im je dao

Zahvala župljanima

Zahvaljujemo svim vrijednim župljankama koje su finim kolačima obogatile naš misijski stol. Prikupljeno je 6.134,00 kn koja će biti uplaćena  na žiro-račun Papinskih misijskih djela u Zagrebu.

PROSLAVA BLAGOVIJESTI U GOSPIĆU

U petak 25.3. 2022 u katedrali Navještenja BDM riječki nadbiskup koadjutor mons. Mate Uzinić predvodio je euharistijsko slavlje.

Čista srijeda ili Pepelnica u Gospiću

U srijedu, 2. ožujka 2022. u katedrali Navještenja BDM u Gospiću proslavljena je Pepelnica ili Čista srijeda kojom smo ušli u četrdesetdnevno pokorničko vrijeme – korizmu.