Svetkovina Bogojavljenja u gospićkoj Katedrali

Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predvodio je na svetkovinu Bogojavljenja središnje misno slavlje u katedrali Navještenja BDM, a suslavili su kancelar biskupije vlč. Mišel Grgurić i župnik vlč. Mario Vazgeč

Ponoćka u gospićkoj katedrali

Gospićko-senjski biskup u miru Mile Bogović slavio ponoćku u gospićkoj katedrali. Nemojmo prepustiti Božić drugima da ga oblikuju prema svojim željama. Okrenimo se Djetetu  da bismo upoznali svoga Učitelja i Spasitelja.

Zaređena dvojica dakona Gospićko-senjske biskupije

U subotu, 1. prosinca 2018. u pastoralnoj Godini duhovnih zvanja u senjskoj katedrali  Uznesenja Blažene Djevice Marije, sveti red đakonata primila su dvojica bogoslova Gospićko-senjske biskupije, Josip Tomljanović i Mario Kralj

Sveti Nikola u katedrali

Na spomendan Sv. Nikole 6. prosinca radovali su se i najmlađi u gospićkoj župi. U 17 sati u katedralu Navještenja BDM prepunoj radosne i raspjevane djece stigao je sveti Nikola i podijelio darove.

U gospićkoj katedrali počele su mise zornice

Danas je u našoj katedrali prvu  misu zornicu ovog adventa predvodio  biskup gospićko-senjski biskup mons.mr. Zdenko Križić. Mise zornice simboliziraju budnost kršćana u vremenu priprave za Božić. Susret s Isusom - najljepši je početak dana!

Upaljena je 1. Adventska svijeća

Započeo je Advent, vrijeme pripreme i iščekivanja Božića. U nedjelju 2. 12. 2018. nakon većernje sv.mise u Gradu Gospiću upaljena je 1. Adventska svijeća kod Vodarice Marte.1. Adventsku svijeću upalio je župnik vlč. Mario Vazgeč

Proslava Sv. Cecilije u gospićkom dekanatu

Dana 22. studenog na svetkovinu Sv. Cecilije u katedrali Navještenja BDM gostovali su zborovi iz Gospićkog dekanata. Nakon svete mise održan je koncert liturgijske glazbe zborova.

Proslava svetkovine Svih Svetih u Gospiću

Vjernici Gospića okupili su se na svetkovinu Svih svetih na svečanu misu koju je u kapeli Svih svetih na gospićkom groblju u 10 sati predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić.

Holywin 2018. u gospićkoj Katedrali

Holywin, večernji duhovni sadržaj uoči svetkovine Svih svetih i ove godine organiziran je u našoj katedrali. Na euharistijskom klanjanju vjernicima se pridružio i biskup mons. Zdenko Križić.

Preminula je s. Vinka (Kata) Paulić

7. listopada 2018. u 00.23 sati okrijepljenu svetim sakramentima, nakon kratke i teške bolesti, Gospodin je pozvao k sebi s. Vinku koja je u više navrata službovala u našoj župi. Počivala u miru Božjem!

Tijelovo u Gospiću

U gospićkoj Katedrali na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove, 31.5.2018. svečanu svetu misu i tijelovsku procesiju predvodio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić.

Biskup Križić predvodio misu za Dan Ličko-senjske županije

Svečanu svetu misu je za čelnike i stanovnike Županije, u gospićkoj Katedrali predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u zajedništvu s preč. Mišelom Grgurićem, preč. Lukom Blaževićem i župnikom preč. Mariom Vazgečem.