U gospićkoj katedrali počele su mise zornice

Kao i svake godine, početkom došašća počinju i svete mise zornice. Mise zornice simboliziraju budnost kršćana u vremenu priprave za Božić, ali i budno iščekivanje konačnog Kristovog dolaska na kraju vremena. Danas je u našoj katedrali prvu  misu zornicu ovog adventa u 6,15 sati predvodio  biskup gospićko-senjski biskup mons.mr. Zdenko Križić u koncelebraciji sa mons.dr. Milom Bogovićem biskupom u miru, biskupijskim kancelarom preč. Mišelom Grgurićem,  gospićkim župnikom preč. Marijom Vazgečom. Euharistijsko slavlje svojim pjevanjem uzveličao je katedralni zbor pod ravnanjem g. Franje Puškarića.

Crkva nas poziva da se pripremimo za susret s Isusom Kristom. Naše srce je kuća u koju Isus želi doći i tu se nastaniti. „Neka Krist po vjeri stanuje u vašim srcima“, poručuje nam sv. Pavao. Molimo Boga da pravednim životom i dobrim djelima idemo u susret Kristu koji dolazi!  Kršćani nastoje bdjeti nad svojim životom, ali i nad tuđim životima kako ne bi izgubili vječni život. U došašću je potrebna budnost i molitva, ali se ne smije zaboraviti radost; jer došašće je ponajprije radosno vrijeme.

Dođi i ti na zornicu, u zoru svojih osjećaja, savjesti i duše.

Susret s Isusom - najljepši je početak dana!

Tekst/foto                              L.S.