Nedjelja Božje riječi

Biskup Križić na *Nedjelju Božje riječi predvodio svetu misu u gospićkoj katedrali. Prije završnog blagoslova biskup Križić je djeci koja će ove godine primiti Prvu sv. pričest podijelio dječju Bibliju, "Bog govori svojoj djeci" .

Svetkovina Bogojavljenja u gospićkoj katedrali

Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić predvodio je na svetkovinu Bogojavljenja središnje misno slavlje u gospićkoj katedrali. Pod svetom misom, kako je običaj na svetkovinu Bogojavljenja, blagoslovio je vodu koju su vjernici ponijeli svojim kućama.

Božić u katedrali

Biskup Bogović je na misi u 10 sati u propovijedi govorio o Božiću kao blagdanu obitelji. Isus, postavši čovjekom, želio je postati naš brat i svi mi smo po krštenju postali braća Kristova. Njegov rođendan nas svake godine okuplja.

Polnoćka u gospićkoj katedrali

„Bog se nikada ne nameće ljudima, on se samo daruje. Bog nikoga ne privlači sebi silom, nekim čudesnim djelovanjem, nego ljubavlju. Isus će radije ostati sam nego se silom nekome nametnuti.

Nedjelja Caritasa u Gospiću

Na treću nedjelju Došašća kada cijela Crkva obilježava Dan Caritasa. Biskup Bogović uručio je u ime biskupije novčani dar i pomoć u hrani obiteljima u potrebi. Primilo ih je deset obitelji iz župa Gospićko-senjske biskupije.

Božićna radionica za humanitarnu pomoć

Sveti Nikola darivao je mališane

Sveti Nikola i ove godine posjetio je naše mališane u gospićkoj katedrali. Čuvši da u našem gradu ima puno dobre djece, sa sobom je donio i puno darova .

Upaljena je  svijeća nade i iščekivanja

Današnjom nedjeljom u crkvenoj liturgijskog godini započinje došašće ili advent. Nakon većernje sv.mise u gradu Gospiću upaljena je 1. Adventska svijeća kod Vodarice Marte koju je u zajedništvu sa brojnim vjernicima upalio mons. Marinko Miličević.

Susret pjevačkih zborova Gospićkog dekanata

U petak, 22. Studenoga 2019. na spomendan sv. Cecilije, župni zborovi iz Gospićkog dekanata proslavili su svoju zaštitnicu.Biskup Zdenko Križić predvodio je sv. Misu na susretu pjevačkih zborova Gospićkog dekanata.

Gospić za Vukovar 2019.

Dana sjećanja na žrtvu Vukovara obilježen je u našem gradu najprije euharistijskim slavljem, a potom paljenjem svijeća ispred spomenika žrtvama Domovinskog rata.

Predstavljanje knjige ‘Neplanirano’

U četvrtak je u Caritasovoj dvorani predstavljena knjiga koja je nastala na temelju životne drame autorice Abby Johnson.Kada je u pitanju život ili smrt ne možemo biti indiferentni. Obrana života je nešto što po naravni treba biti u čovjeku.

26. obljetnica VRO Medački džep

Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić predvodio je u gospićkoj Katedrali svetu misu za poginule hrvatske branitelje, a kod središnjeg spomenika hrvatskim braniteljima molio je odrješenje za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje