Uskrsloga nalaze koji Ga traže!

"Molimo Gospodina da svijetlo njegova uskrsnuća rastjera tamu pošasti koja nas danas pritišće ovom epidemijom, da nas oslobodi nesigurnosti i straha, da nam vrati radostan i miran život preobražen uskrsnom milošću. Amen.“

Vazmeno bdijenje u gospićkoj katedrali

Vazmenim bdijenjem svršilo je Vazmeno trodnevlje. Biskup je svima, koji su ovo misno slavlje pratili preko društvenih mreža, zaželio sretne i blagoslovljene uskrsne blagdane i pozvao da upriliče uskrsne proslave u svojim obiteljima.

Služba muke Gospodnje u Gospiću

Službu muke Gospodnje 10.4.2020. na Veliki petak u gospićkoj katedrali predvodio je biskup Zdenko Križić. Službu su u izravnom prijenosu pratili vjernici na FB stranici biskupije.

Video prijenos - Veliki četvrtak u Gospiću

Video prijenos Mise Večere Gospodnje u gospićkoj katedrali Navještenja BD Marije koju su vjernici mogli pratiti putem izravnog prijenosa na Facebook stranici Gospićko-senjske biskupije.

Veliki četvrtak u Gospiću

Misu Večere Gospodnje u gospićkoj katedrali Navještenja BD Marije koju su vjernici mogli pratiti putem izravnog prijenosa na Facebook stranici Gospićko-senjske biskupije predvodio je biskup Zdenko Križić.

Otkazana proslava Blagovijesti u Gospiću

Ovime Vas obavještavamo da se slavlje Blagovijesti otkazuje zbog novonastale situacije s koronavirusom i zabrane javnog okupljanja koje je izdao Nacionalni stožer za civilnu zaštitu.

Biskup Križić na Pepelnici u Gospiću

Župljani Gospića su 26. veljače 2020. proslavili Pepelnicu ili Čistu srijedu svetom misom u 18,00 sati koju je u punoj katedrali, posebno mladih i djece

Proslava  Dana bolesnika u Općoj bolnici Gospić

Na spomendan Gospe Lurdske, 11. veljače 2020., kada se slavi Svjetski dan bolesnika, u Općoj bolnici Gospić, u 13,30 sati,  biskup u miru mons. Mile Bogović, slavili su sv. misu za bolesnike, liječnike, medicinsko osoblje i djelatnike.

Blagdan sv. Blaža u Gospiću  – blagoslov grla

Na blagdan sv. Blaža 3. veljače u prepunoj gospićkoj katedrali Navještenja BDM večernju misu predvodio je i propovijedao župnik Mario Vazgeč, a  asistrirao je đakon Bruno Lovaković. Nakon mise slijedio je obred „grličanja“.

Prikazanje Gospodinovo, Svijećnica 2020.

U nedjelju, 2. veljače 2020. u gospićkoj katedrali svečanim misnim slavljem u 18,00 sati proslavili smo blagdan Prikazanja Gospodinova, Svijećnicu. Sv. misu predvodio je biskup u miru Mile Bogović.