U gospićkoj župi danas je na poseban način proslavljen blagdan svetog Nikole.

Čuvši da u Gospiću ima puno dobre djece sveti Nikola stigao je u katedralu Navještenja BDM u 17 sati kako bi darivao dobru dječicu. Sa sobom je donio puno darova. Dok je mnoštvo djece i njihovih roditelja nestrpljivo isčekivala njegov dolazak, vrijeme čekanja uspješno su im skratili pjesmom i igrokazom o svetom Nikoli i dobrom Krampusu učenici OŠ Dr.Jure Turića uz pomoć svojih vjeroučitelja Jelene Majer i Franje Puškarića. U katedralu iznenada je utrčao Krampus koji je svojim skakutanjem  preplašio one najmlađe. Odmah za njim ušao je na opće veselje i sveti Nikola, te smo na trenutak svi postali djeca. Sveti Nikola je vrlo brzo smirio nestašnog Krampusa, koji je postao dobar. Djeca su pozdravila svetog Nikolu prigodnom pjesmicom, a potom je on uz pomoć sad već dobrog Krampusa i našeg župnika Marija Vazgeča podijelio djeci darove.

Veselje, smijeh, dječija razigranost mogla se osjetiti u našoj crkvi, a zadovoljstvo koje su osjetili kada su upoznali Svetog Nikolu i dobili paketić ne može se opisati jer njihov iskreni osmijeh je sve rekao.

tekst/foto               L.S.