Počele su mise zornice u gospićkoj katedrali

Sa prvim tjednom Došašća, u našoj župi počele su i adventske mise zornice. Zornice su mise koje imaju neku posebnu, žrtvenu draž jer počinju vrlo rano. Baš kao i svake godine naši župljani rado dolaze na misu zornicu i radosno daju tu malu žrtvu ranog ustajanja. Naša katedrala jutros je u 6,15 bila prepuna vjernika okupljenih na Euharistiju, prvu misu zornicu ovog adventa. Euharistijsko slavlje predvodio je gospićko-senjski biskup mons.mr. Zdenko Križić u koncelebraciji sa mons.dr. Milom Bogovićem biskupom u miru, biskupijskim kancelarom preč. Mišelom Grgurićem,  gospićkim župnikom preč. Marijom Vazgečom, i vlč. Perom Jurčevićem. Euharistijsko slavlje svojim pjevanjem uzveličao je katedralni zbor pod ravnanjem g. Franje Puškarića.

Poruka mise zornice odnosi se na kraj noći i novu zoru, ponajprije zoru duše. Dočekajmo tu zoru u zajedništvu sa Isusom i Majkom Marijom  jer On dolazi da spasi nas. Ustajte i započnite svoj dan molitvom i istinskim kršćanskim zajedništvom. Zapalite u sebi onaj plamen koji nam nosi Došašće i budite svijetlo na nečijem putu.

tekst/foto        LS/MR