ANGELUSI - mladi župe Gospić

Mladi katolici grada Gospića, župe Navještenja BDM osnovali su zajednicu „Angelus“. Ime „Angelus“ koristi se još od 2009. godine od osnivanja banda „Angelus“ kada su se srednjoškolci okupili kako bi uz pjesmu slavili Boga.

Svaki utorak sastaju se na večernjoj Svetoj Misi i svaki drugi utorak na susretu nakon Svete Mise.

Angelusi žele okupiti što veći broj mladih katolika.

Smatraju se novom kršćanskom i hrvatskom kvalitetom, koja može i želi biti kvasac za promjenu mentaliteta među mladima i novi vjetar za jači duhovni napredak u našoj župi i javnom životu našeg grada, u novom vremenu naše ličke i domovinske povijesti. Žele kao aktivni vjernici biti kao župni suradnici na svim područjima života i rada župe. Žele izgrađivati zajedništvo svih naših sugrađana bez obzira na međusobne razlike, kako bismo svi zajedno pridonijeli općem napretku svih pojedinaca i cijeloga Grada.

Pridružite nam se!

ANGELUSI_mladi župe Gospić